Vai 2020. gadā atkal būs jāmaina kases aparāti?

Pirms neilga laika medijos izskanēja informācija, ka drīzumā (ap 2020. gadu) atkal būšot jāmaina kases aparāti, jo vairs nebūs derīgas termo čeku lentas, kuras šobrīd tiek lietotas, lai drukātu čekus. Vai tā tiešām ir?

Nē, vienkāršā atbilde ir – tas tā nav, nekas nebūs jāmaina!

Satraukums šajā virzienā radās pēc tam, kad Eiropas Komisija paziņoja par aizliegumu Eiropā no 2020. gada izmantot kaitīgo vielu bisfenolu A. To šobrīd izmanto, ražojot termo čeku lentas. To izmanto arī citviet, plastmasas, kā arī pārtikas iepakojum ražošanā, piemēram. Tas ir fakts.

Fakts ir arī tas, ka absolūti lielākās daļas kases aparātu konstrukcijā šobrīd ir čeku printeri, kas “prot” drukāt tikai uz termo čeku lentām. Sekojot virspusējai loģikai, tādējādi sanāk, ja aizliedz termo čeku lentas, jāmaina aparāts, jo uz parastā papīra termo printeris vairs nevarēs neko uzdrukāt… Diemžēl, šāda versija guvusi plašāku rezonansi, iespējams tāpēc, ka dramatiskāka.

Labā ziņa ir tāda, ka ir arī otrs – ne tik dramatisks risinājums. Kases aparāti nebūs jāmaina, jo termo čeku lentas iespējams ražot arī bez kaitīgā bisfenola A. Eiropa laimīga, ārsti mierīgi, termo printeri joprojām izmantojami, angliski saucas – win-win situācija.

Birkas:
Vēl nav komentāru

Pievienot komentāru