Bargāki sodi par pārkāpumiem ar kases aparātiem stājušies spēkā

Valsts ieņēmumu dienests informē, ka kopš 2013.gada 1.janvārī stājušies spēkā grozījumi Administratīvo pārkāpumu kodeksā, kas paredz bargākus sodus par pārkāpumiem saistībā ar kases aparātiem.

Būtiski palielināts piemērojamā naudas soda maksimālais apmērs par nodokļu un citu maksājumu reģistrēšanas elektronisko ierīču lietotāju pienākumu nepildīšanu. Šādos gadījumos uzliek naudas sodu fiziskajām un juridiskajām personām no 100 līdz 500 latiem.

Noteikti jauni administratīvo sodu veidi arī par kases aparāta un kases sistēmas, lietošanu, ja ir mainīta tās konstrukcija vai programma, ar tādējādi radot iespēju slēpt vai samazināt ar nodokļiem un nodevām apliekamo objektu. Šādos gadījumos turpmāk paredzēti sekojošs naudas sods: fiziskajām personām no 150 līdz 1000 latiem, bet juridiskajām personām – no 300 līdz 3000 latiem, konfiscējot pārkāpuma izdarīšanas rīkus vai bez konfiskācijas.

Savukārt, par neatļautu darbību veikšanu, lai mainītu elektronisko ierīču un iekārtu konstrukciju, iejauktos programmā un radītu iespēju slēpt vai samazināt ar nodokļiem apliekamos objektus, ko izdarījis nodokļu un citu maksājumu reģistrēšanas elektronisko ierīču un iekārtu apkalpojošais dienests vai cita persona, uzliek naudas sodu fiziskajām un juridiskajām personām no 1000 līdz 3000 latiem.

Ar VID izplatīto informācju par grozījumiem iespējams iepazīties ŠEIT.

No Comments

Sorry, the comment form is closed at this time.