Prasības saistībā ar kases aparātiem kļūs bargākas

Kases aparāta procesorsArvien biežāk un pārliecinošāk dzirdamas runas, ka likumā tiks noteiktas ievērojami stingrākas prasības attiecībā uz kases aparātiem jeb precīzāk – to tehnisko specifikāciju. Vienkāršā valodā runājot, tas nozīmēs, ka kases aparāti labākajā gadījumā būs jāpielāgo jaunajām prasībām, sliktākajā – jānomaina pret citām iekārtām. LTV raidījums “De Facto” sagatavojis salīdzinoši plašu sižetu par šo jautājumu. 

Ināra Pētersone, VID ģenerāldirektores vietniece nodokļu jomā:
– Mēs neesam ideālisti, mēs zinām, ka ir vesela virkne sabiedrības, kas izdomā jaunas metodes [kā izvairīties no nodokļu nomaksas]. Mums ir jāmēģina [vismaz] noķert , lai tā laika nobīde, kad izdomā to jauno metodi, kā izvairīties, lai pēc iespējas saīsinātos, ja ne kopsolī mēs ietu.

Mārtiņš Stirāns, Latvijas Degvielas tirgotāju asociācijas valdes priekšsēdētājs:
Tā ir revolūcija, cik pamatīgi pilnībā viss jānomaina, visas sistēmas. Tas katrā ziņā noteikti prasa laiku, un faktiski lielākie jautājumi ir ir tādi, ka mēs labprāt redzētu pretimnākšanu no VID, ka tomēr ir kaut kāds pārejas periods, ņemot vērā, ka faktiski nomaiņai būs nepilns gads.”

Skaties raidījuma De Facto sižetu:

Noteikumu projekts “Nodokļu un citu maksājumu reģistrēšanas elektronisko ierīču un iekārtu lietošanas kārtība” – SKATĪT ŠEIT.

No Comments

Sorry, the comment form is closed at this time.