Vai ir nepieciešams sertifikāts, lai strādātu ar kases aparātu?

Dažādas bijušas interpretācijas šajā jautājumā. Bija laiks, kad MK noteikumos Nr. 282 bija skaidri ierakstīts, lai strādātu ar kases aparātu, nepieciešams sertifikāts. Jau labu laiku šāds teikums ir svītrots, tāpēc nolēmām vērsties Valsts ieļēmumu dienestā, lai tiktu skaidrībā. Pāris vārdos atbilde ir – jā, ir vajadzīgs! Sīkāk un smalkāk turpinājumā.

Uz rakstisku lūgumu sniegt skaidrojumu jautājumā, vai personai, kura strādā ar kases aparātu, ir nepieciešams sertifikāts, kas apliecina to, ka šī persona ir apmācīta darbam ar kases aparātu, saņēmām rakstisku atbildi.

Būtība ir tāda, ka šo jautājumu reglamentē jau iepriekš pieminēto MK noteikumu Nr. 282 divi punkti. 10.punktā rakstīts – “lietotājs nodrošina, lai persona, kas pilda kasieru pienākumus, tiktu apmācīta darbam ar attiecīgo kases aparāta, kases sistēmas, specializētās ierīces vai iekārtas modeli, kā arī rakstiski nosaka kasiera pienākumus”.

Savukārt šo pašu MK noteikumu 108.punktā tiek vēstīts, ka “apkalpojošais dienests nodrošina lietotāja kasieru apmācību darbam ar kases aparātiem, kas VID vienotajā datu bāzē (reģistrā) ietvertas attiecīgā apkalpojošā dienesta apkalpojamo kases aparātu modeļu (modifikāciju) sarakstā.

Faktiski ir tā, ka normatīvie akti nenosaka, ka veicot apmācību, apkalpojošajam dienestam ir jāizsniedz apliecība, sertifikāts, taču ir jāspēj apliecināt, ka konkrētā persona ir tikusi apmācīta darbam ar kases aparātu. Klasiskākais un vienkāršākais veids, kā to apliecināt, ir izsniegt apliecību, sertifikātu, kas kalpotu par apliecinājumu.

Tātad, jā – lai strādātu ar kases aparātu, ir nepieciešams apliecinājums, ka konkrētā persona ir apmācīta darbam ar kases aparātu.

Vēl nav komentāru

Sorry, the comment form is closed at this time.