Termo čeku lentes – EKA Serviss Liepāja komentārs

Vairāk kā 10 gadus Latvijā tiek lietoti kases aparāti un sistēmas, kuru drukājošās iekārtas vairs neizmanto adatu printerus, kas informāciju uz čeka drukāja ar tintes palīdzību, bet gan termoprinterus, kuri informāciju uz īpaši apstrādātas termolentes, čeka papīra, drukā (iededzina) pēc līdzīga principa, kā savulaik darbojās faksa aparāti.
Būtu nepamatoti noliegt, ka informācija, kura uz čeka nodrukāta, izmantojot adatu printeri un tinti, saglabājas ilgāk, nekā uz termopapīra, taču tāpat nevar arī noliegt, ka termoprinteriem salīdzinot ar adatu printeriem, ir virkne dažādu priekšrocību – drukāšanas ātrums, ievērojami klusāka darbība, ievērojami kompaktāks izmērs un izturība pret mehāniskiem bojājumiem u.c.
Viena no būtiskākajām neērtībām ir čeku, kas nodrukāti uz termopapīra, glabāšana, lai pēc zināma laika tos iesniegtu, piemēram, Valsts  Ieņēmumu Dienestā, nodokļu pārrēķiniem vai attaisnojošu izdevumu deklarēšanai.
Izaicinājumu, ka uz termopapīra nodrukātā čekā ar laiku izbalē vai pilnībā izzūd informācija, var izvērtēt no trīs dažādiem skatu punktiem – printera (drukas) un papīra kvalitāte, kā arī čeka uzglabāšnas procedūra.

Printeris, drukas kvalitāte
Ir virkne kases aparātu, kuriem iespējams regulēt drukāšanas intensitāti, proti, iespējams ieprogrammēt, lai printera termogalva drukāšanas brīdī uzsilst vairāk vai mazāk. Tādējādi mēs varam panākt jaudīgāku termolentas sildīšanu zaudējot izdrukas ātrumu un otrādi.

Papīra kvalitāte
Līdzīgi kā ar visu šajā pasaulē, arī termopapīrs ir dažādas kvalitātes, attiecīgi par dažādu cenu. Ir plānāki, nekvalitatīvāk apstrādāti un lētāki, ir biezāki ar kvalitatīvāku pārklājumu un attiecīgi dārgāki.

Čeku uzglabāšanas procedūra
Abi iepriekš minētie skatu punkti neatrisina izaicinājumu, ka ar laiku uz čeka izdziest informācija, ja čeki tiek nepiemēroti uzglabāti. Proti, var nodrukāt čeku ar pasaulē labāko printeri uz pasaulē labākā termopapīra, bet atliek čeku ilgstoši turēt, piemēram, maciņā, kur tas pakļauts intensīvākai berzei, vai tiešos saules staros, kur tas pakļauts gan paaugstinātai temperatūrai gan intensīvai gaismai, lai informācija, kas nodrukāta uz čeka ievērojami ātrāk izbalētu.

Termopapīra ražotāju ieteikumi lai iespējami ilgāk saglabātos izdruka uz termopapīra:
1. Izvairieties no čekus glabāšanas gaismā (labāk, piemēram, ievietot čeku aploksnē un novietot rakstāmgalda atvilknē).
2. Neglabājiet čekus vietās, kur iespējamas krasas temperatūras svārstības – vislabāk čekus uzglabāt temperatūrā 18-25 grādi pēc Celsija.
3. Neglabājiet čekus vietās, kur tie pakļauti mitruma iedarbībai – relatīvā mitruma daudzums gaisā pieļaujams 50 +/-10%.
4. Nepieļaujiet čeku saskarsmi ar jebkuru ķīmisku vielu – tīrīšanas līdzekļiem, līmi, eļļu u.c.
5. Nepieļaujiet čeku nonākšanu tiešos saules staros.
No Comments

Sorry, the comment form is closed at this time.