Baumas un patiesības…

Turpinot pērn iesākto komunikāciju saistībā ar Latvijā notiekošo kases aparātu reformu, šoreiz par dažādām versijām, puspatiesībām un pat fantāzijām.

Grūti izsekot, kur katrai baumai aug saknes, taču viena otra, šķiet, aug pavisam auglīgā un jautrā vietā. Bet par visu pēc kārtas…

Kases aparāti atkal būšot jāmaina, jo nedrīkstēs vairs lietot termo čeku lentas

Patiesība: Jā, šobrīd tiek lietotas termo čeku lentas, kuru sastāvā ir bisfenols A, kas atzīta par veselībai kaitīgu vielu, tāpēc Eiropas Komisija pieņēmusi lēmumu, ka sākot ar 2020. gadu to vairs nedrīsktēs izmantot, ieskaitot termo čeku lentu ražošanā. Tikai, šī iemesla dēļ nebūs jāmaina kases aparāti, bet gan būs pieejamas termo čeku lentas, kuru sastāvā šīs vielas nebūs.

Visus kases aparātus būs attālināti jāpieslēdz VID serveriem

Patiesība: Ir pasaulē valstis, kurās normatīvie akti pieprasa šādu praksi. Arī tehniski mūsdienās tas nav nekas neiespējams un īpaši sarežģīts. Bet… šobrīd Latvijā spēkā esošie likumi un/vai MK noteikumi neko tamlīdzīgu neparedz, turklāt runas par šo, ja arī bijušas, tad tikai teorētiskā līmenī. Protams, nevar izslēgt, ka kaut kad nākotnē šāda lieta notiks, taču ne tuvākajā laikā. Turklāt, ja arī kaut kad šādu prasību ieviesīs, tad uzņēmēji laicīgi tiks informēti un, cerams, būs pietiekami saprātīgs pārejas periods.

Visticamāk, ka bažas par šo jautājumu radušās tāpēc, ka MK noteikumi Nr. 95 paredz nepieciešamību veidot datu rezerves kopijas, ja tiek izmantota kases sistēma vai hibrīda kases aparāts, un viena no opcijām ir šīs rezerves kopijas izvietot datu centru serveros. Jebkurā gadījumā, šī nav obligāta prasība kases aparātu lietotājiem, kuru apgrozījums struktūrvienībā nepārsniedz 350 000 eiro gadā.

Kases aparātu reformas ieviešanas termiņi

Patiesība: Ikdienā joprojām dzirdam dažādas versijas par kases aparātu reformas termiņiem, par datumiem, līdz kuram jāmaina kases aparāti – sākot no idejas, ka pagaidām vēl nekādi termiņi nav noteikti, ka jāgaida, kad pieņems likumu, līdz apgalvojumiem, ka termiņš pārcelts līdz [brīva vieta datumam]…

Realitāte ir tāda, ka nekas nav mainījies, saskaņā ar MK noteikumiem Nr. 96, kases aparātu reformas ieviešanas datumi joprojām ir līdzšinējie. Vairāk par reformas ieviešanas termiņiem aicinām lasīt šeit.

P.S. Iepriekšējā vēstulē solījām arī informāciju par to, kā jānotiek kases aparātu lietotāju maiņai gadījumos, ja, piemēram, kases aparāts tiek pārdots. Lieta tāda, ka saistībā ar šo jautājumu Valsts ieņēmumu dienests šobrīd gatavojot metodisko materiālu, tāpēc ar atbildēm uz šo vēl iepauzēsim. Kad informācija no VID puse būs publiskota, noteikti ziņosim.

Jautājumus un/vai konkrētu pieredzi darbā ar kases aparātiem joprojām aicnām sūtīt mums uz info@ekaserviss.lv.

Vēl nav komentāru

Pievienot komentāru