Iespējams bargs sods par nekorektu cenu norādīšanu

Pāreja uz eiroJa nenotiks nekas negaidīts, no šā gada 1.oktobra līdz nākamā gada 30. jūnijam preces vai pakalpojuma cenas vienlaicīgi būs jānorāda gan latos, gan eiro. Turklāt, kā preses konferencē paudusi Patērētāju tiesību aizsardzības centra (PTAC) vadītāja Baiba Vītoliņa, sods par šī noteikuma neievērošanu var sasniegt pat 1000 latu!

Tiek gan uzsvērts, ka vispirms PTAC aicinās novērst nepilnības, pārkāpumus un sodu nepiemēros. Sods tikšot piemērots, ja nepilnības tiks konstatētas atkārtoti.

“1000 latu būs maksimālais sods, un praksē noteikti to nepiespriedīsim. Praksē, konstatējot pārkāpumus cenu norādīšanas kārtībā, līdz šim sodus neesam piemērojuši un arī par kļūdām parasti nepiemēro administratīvos sodus,” stāstīja Baiba Vītoliņa.

Minētajā periodā cenas jānorāda abās valūtās, lai patērētājiem sniegtu iespēju sekot līdzi cenām un orientēties tajās pārmaiņu laikā.

Līdz 2014. gada 1. janvārim pamata valūta čekā būs lati, bet eiro valūtā jānorāda preces vai pakalpojuma galīgā pārdošanas cena. Pēc 1. janvāra otrādi – pamatā cenas tiks atspoguļotas eiro, bet kopsummai jābūt arī latos.

Sīkāks cenu atspoguļojums (par konkrētām pozīcijām) abās valūtās ir pārdevēju un pakalpojuma sniedzēju ziņā.

Cenu norādīšanai latos un eiro tiek plānoti arī izņēmumi, kā to paredz valdībā atbalstītie grozījumi kārtībā, kādā norādāmas preču un pakalpojumu cenas. Projekts paredzēts, ka izņēmumi attieksies uz mērvienības cenu norādīšanas kārtību mazās tirdzniecības vietās, arī uz cenu norādīšanas kārtību elektroniskajos displejos, kas tehniski nav piemēroti, uz izložu kuponiem, momentloterijām un izložu kvītīm, kas drukātas līdz 2013.gada decembrim u.c.

No Comments

Sorry, the comment form is closed at this time.