Atkal grozīti MK noteikumi Nr. 282

Šodien valdības sēdē pieņemti kārtējie grozījumi Ministru kabineta noteikumos Nr. 282, kas reglamentē kases aparātu un kases sistēmu lietošanu Latvijā. Šoreiz grozījumi attiecas uz visiem tiem, kuri saņem naudu par ieejas maksu un inventāra nomu.

Būtība ir pavisam vienkārša, iekasējot ieejas maksu dažādos pasākumos, kā arī saņemot naudu par inventāra nomu, turpmāk nevajadzēs lietot kases aparātu, bet varēs darījumus apliecināt ar VIDā reģistrētām biļetēm. Tieši tā, kā tas bija vēl salīdzinoši nesen, pirms pieņēma grozījumus, ka kases aparāts šādos gadījumos jālieto. Vārdu sakot, šobrīd šāda prasība ir atcelta.

Te būs precīza grozījumu redakcija:

70. Nodokļu maksātāji, saņemot samaksu par darījumiem skaidrā naudā, nodokļu un citu maksājumu reģistrēšanai var nelietot kases aparātus, kases sis­tēmas, specializētās ierīces vai iekārtas šādos gadījumos:
[…]
70.3.1. par ieejas maksu, inventāra nomu un citiem papildu pakalpojumiem sporta, kino, kultūras un izklaides pasākumos;
70.3.2. par ieejas maksu muzejos, vēsturiskajos objektos, botāniskajos dārzos, zooloģiskajos dārzos, rezervātos, brīvdabas objektos;
70.3.3. par ieejas maksu un inventāra nomu atpūtas vietās brīvā dabā, atrakciju un atpūtas parkos;

Vēl gan grozījumiem jāstājas spēkā, taču, ņemot vērā līdzšinējo pieredzi, tas notiks salīdzinoši drīz, dažu nedēļu laikā.

EKA Serviss Liepāja gan vēlas vērst uzmanību, ka neilgā, bet pietiekami spilgtā pieredze ieejas biļešu – kases aparātu kontekstā liecina, ka ir gadījumi, kad, piemēram, nomāt kases aparātu, lai iekasētu ieejas maksu, sanāk ekonomiski izdevīgāk nekā drukāt un reģistrēt biļetes.

 

No Comments

Sorry, the comment form is closed at this time.