Apskats: Portatīvais kases aparāts CHD 7

Piedāvājam nelielu portatīvā kases aparāta CHD 7 aprakstu, kura ietvaros raudzīsim iespējami cilvēciskā veidā izskaidrot, kam šis “verķis” vislabāk piemērots un kādas ir tā īpašības, iespējas.

100% portatīvs
Arī līdz šim CHD produktu klāstā bija kases aparāti, kuri bija pietiekami kompakti, lai tos varētu piedāvāt klientiem, kuriem bija/ir svarīgi, lai kases aparātu būtu viegli un ērti pārvietot, teiksim, dodoties izbraukuma tirdzniecībā. Piemēram, modeļi CHD 3030 un CHD 3050. Tomēr, parametra “portatīvs” kontekstā CHD 7 abus minētos pārspēj vairāk nekā pārliecinoši. Izmēros CHD 7 ir vairāk salīdzināms ar palielu mobilo telefonu nevis ar kases aparātu.

Kases aparāts CHD 7 Kases aparāts CHD 7

Fiziskie parametri:
– izmēri: 80 mm (platums) x 210 mm (garums) x 60 mm (max augstums);
– svars: 480 grami;

CHD 7 funkcionalitāte
Lai gan izmēros mazs un kompakts, tomēr funkcionāli CHD 7 neatpaliek no jebkura vidējās klases kases aparāta. Tam ir visas mūsdienīgam kases aparātam atbilstošas funkcijas un iespējas. Kases aparātam iespējams ieprogrammēt līdz 6 nodaļām un/vai 5000 PLU (preču kodiem), kases čekā iespējams iedrukāt pircēja rekvizītus, var izmantot lietot kasieru režīmu u.c. Kases aparātā iespējams ieprogrammēt dažādus norēķinu veidus (skaidrā nauda, karte, dāvanu karte u.c.), kā arī norēķinus dažādās valūtās. “X” un “Z” režīmos pieejamas dažādas atskaites – finansu, nodaļu, periodu, stundu, kasieru u.c.

Kases aparāts aprīkots ar termoprinteri, tajā paredzēts ievietot 57 mm platu čeku lentu. Kontrollenta šim konkrētajam kases aparātam ir elektroniska, un tās dati tiek glabāti 2 GB miniSD kartē.

Ražotājs apgalvo, ka nākotnē CHD 7 paredzēts aprīkot pat ar iebūvētu skaneri.

Kases aparāts CHD 7 skaneris Kases aparāts CHD 7

Savukārt, sadaļā “sīkums, bet patīkami” jāpiemin fakts, ka kases aparātu CHD 7 iespējams pat nēsāt pakārtu kaklā.

Akumulators

CHD 7 pamatā paredzēts darbināt, izmantojot akumulatoru. Saskaņā ar ražotāja pausto informāciju, akumulators paredzēts apmēram 500 čekiem. Konkrētajā gadījumā rezultāts sekojošs: bez lādēšanas kases aparāts tika lietots 4 dienas, kuru laikā izdrukāti ~200 čeki un akumulatora indikators rāda, ka iztērēta apmēram 1/2 lādiņa – sk. attēlā. Aparāts tika lietots istabas temperatūrā. Tas nozīmē, ka vienas darba dienas ietvaros ražotāja minētie 500 čeki ir ticama realitāte. Akumulators ir Litija polimēra (Li-Polymer) un tā ietilpība ir 2200 mAh. Tā izejas spriegums ir 7,4 V.

kases aparāta akumulators

Mīnusi
Pareizāk gan tos būtu saukt par objektīvu neērtību, jo abi relatīvie trūkumi saistīti ar kases aparāta izmēru. Čeku lentes rullīša, ko iespējams ievietot CHD 7, diametrs nav pasaulē lielākais, tādējādi čeku lenta būs jāmaina biežāk. Līdzīgi ir ar klaviatūru. Tā, saprotams, nav tik ērta kā stacionāram kases aparātam, taču stacionāru kases aparātu, savukārt, nevar ielikt kabatā.

Čeku lentes nodalījums

Ērti un nelaužot vāku, kases aparāta drukas nodalījumā izdevās ievietot čeku rullīti, kura diametrs ir 29 mm.

Epilogs
Dažos vārdos runājot (lasi – rakstot), šī ir ierīce, kura ir pilnvērtīgs, visiem likumiem un prasībām atbilstošs kases aparāts, bet tā izmērs ir salīdzināms ar, teiksim, portatīvo datu savākšanas termināli vai palielu mobilo tālruni. Īpaši piemērots šis aparāts varētu būt tiem tirgotājiem, kuri regulāri veic izbraukuma tirdzniecību, piemēram, izstādēs, prezentācijās vai klientu dienās. Lai gan tikpat labi aparāts ir piemērots arī nelieliem rūpniecības preču veikaliem, saloniem, frizētavām u.tml.

No Comments

Sorry, the comment form is closed at this time.