Alkoholisko dzērienu nosaukumi kases aparātu čekos

Dažādos laikos dažādi ir bijis ar šo jautājumu – cik daudz un kāda informācija jānorāda kases aparāta čekā, ja tirgots tiek alkohols. Bija laiki, kad kases aparāta čekā vajadzēja norādīt pat alkohola stiprumu. Šobrīd situācija ir vienkāršāka. Saņēmām no Valsts Ieņēmumu dienesta skaidrojumu par šo.

Tātad, pavisam vienkāršā atbilde ir – pietiek, ja kases aparāta čekā ir, piemēram, nosaukums “ALKOHOLS” un visi darījumi ar alkoholu tiek reģistrēti atsevišķā kases aparāta nodaļā/sekcijā. Proti, uzdodam servisdienestam ieprogrammēt nodaļu “ALKOHOLS” un vienalga vai pērk alu, šņabi, viskiju vai vīnu, pirkumus reģistrējam šajā nodaļā.

Protams, nav aizliegts alkohola pārdošanu iedalīt un uzskaitīt sīkāk. Piemēram, izveidojot atsevišķas nodaļas vairākām grupām – “DEGVĪNS”, “ALUS”, “VĪNS”, “BRENDIJS” u.t.t. vai strādāt ar preču kodiem (PLU) un norādīt līdz pēdējam sīkumam “Degvīns “Uguns ūdens”, 1 L, 40%” un tamlīdzīgi.

Tiesa, pēc pircēja pieprasījuma, papildus čekam atbilstoši grāmatvedības štellēm jānoformē dokuments, kurā tiek norādīta informācija par precīzu nosaukumu, absolūtā spirta saturu tilpumprocentos un viena iepakojuma tilpumu. Bet šis jādara tikai pēc pircēja pieprasījuma.

Izvilkums no oficiālā skaidrojuma

[…] Alkoholisko dzērienu pardošana jāreģistrē kases aparāta konstrukcijā darījumu reģistrācijai izveidotā atsevišķā nodaļā un darījuma partnerim jāizsniedz kases čeks, kurā norādīts alkoholiskā dzēriena vai alkohola kā preču grupas nosaukums, daudzums un cena.

Tātad, ja kases čekā ir norādīts preču grupu nosaukumi, piemēram “alkohols”, “vīns”, “degvīns” vai konkrētu preču nosaukumi, piemēram, “vīns Kagors”, “degvīns 3 graudu”, tad šādi alkoholisko dzērienu nosaukumi atbilst Ministru kabineta 2007.gada 20.februāra noteikumos Nr.133 noteiktajām prasībām.

Savukārt informācija par absolūtā spirta saturu produktā tilpumprocentos un viena iepakojuma tilpumu pircējam jāsniedz pēc tā pieprasījuma papildus kases čekam noformējot attaisnojuma dokumentu atbilstoši prasībām par grāmatvedības kārtošanu.

No Comments

Sorry, the comment form is closed at this time.